
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 150 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 150 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 150 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 967
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51296
Ext.Price$0.51296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51296 | $0.51296 |
| 10 | $0.31973 | $3.19730 |
| 25 | $0.27661 | $6.91525 |
| 50 | $0.23931 | $11.96550 |
| 100 | $0.20704 | $20.70400 |
| 300 | $0.18103 | $54.30900 |
| 500 | $0.15829 | $79.14500 |
| 1000 | $0.14258 | $142.58000 |
